вторник, 18 јуни 2024

НАСТАНИ

Филмот „Недела“ за пејачот Џеј Рамадановски премиерно на 2 април ќе се прикажува во Центарот за култура во Струмица

Филмот „Недела“ за пејачот Џеј Рамадановски премиерно на 2 април ќе се прикажува во Центарот за култура во Струмица

На 2 април (вторник) од 20:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде прикажан филмот „Недела“. Филмот го следи животот на еден од омилените пејачи...

Денеска ќе бидат прогласени најдобрите маски од Струмичкиот карневал 2024

Денеска ќе бидат прогласени најдобрите маски од Струмичкиот карневал 2024

Денеска во 12:00 часот е закажана прес конференција на која жири комисијата ќе ги објави најдобрите маски избрани од нивна страна на годинашното издание на Струмичкиот карневал и најдобрата маска...

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Во Струмица, во прекрасниот амбиент на ресторанот „Ројал Парк“ на 22 февруари – четврток од 19:00 часот ќе се одржи Книжевен портрет на писателот, универзитетскиот професор Венко Андоновски. Повод за...

Промоција на краток документарен филм „Кажи ДА на природата“

Промоција на краток документарен филм „Кажи ДА на природата“

Во организација на Здружението за документирање на природните наследства „Wild Artisans“ од Струмица во среда 21 февруари во 19:00 часот во Младинскиот центар во Струмица ќе биде промовиран краткометражен документарен...

Промоција на Прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Промоција на Прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Во организација на Здружението „Скај Плус“ од Струмица, на 20 февруари (вторник) во 18:00 часот во Младинскиот центар (зграда на Општина Струмица“ ќе биде промовиран Прирачникот „Како до заштита и...

Струмичкиот карневал ќе се одржи од 13 до 20 март – главната карневалска вечер на 16 март

Струмичкиот карневал ќе се одржи од 13 до 20 март – главната карневалска вечер на 16 март

Струмичкиот карневал годинава ќе се одржи од 13 до 20 март, главната интернационална вечер е на 16 март (сабота) на која ќе учествуваат околу илјада маскирани лица од земјава и...

Во петок Книжевен разговор со Наташа Сарџоска во Europe House во Струмица

Во петок Книжевен разговор со Наташа Сарџоска во Europe House во Струмица

Во петок, 26 јануари со почеток во 19:30 часот во Europe House во Струмица ќе се одржи Книжевен разговор со поетесата, писателка, антрополог, литературна преведувачка, полиглот, Наташа Сарџоска на кој...

Page 3 of 14 1 2 3 4 14

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist