вторник, 18 јуни 2024
almak

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Затворени трезорските канцеларии во Југоисточниот регион – единствениот службеник заминал на одмор

Затворени трезорските канцеларии во Југоисточниот регион – единствениот службеник заминал на одмор

Сметководителите од градинките, училиштата и други државни институции во Струмица, струмичките општини и Југоисточна Македонија беа принудени да одат во Штип за сите трезорски услуги во...

Приведено 22-годишно момче, нападнал вработена во угостителски објект и ја оштетил влезната врата

Уапсен 37-годишен струмичанец – тој со уште тројца малолетници влегол во дом и нападнале млад брачен пар

Синоќа околу полноќ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Е.М.(37) од Струмица. Тој се сомничи дека истата вечер околу 21:00 часот...

Струмичкиот театар со „Црна дупка“ најдобра претстава на МТФ „Војдан Чернодрински“, Васил Михаил – наградата за главна машка улога, Анкица Бенинова – награда за женска епизодна улога

Струмичкиот театар со „Црна дупка“ најдобра претстава на МТФ „Војдан Чернодрински“, Васил Михаил – наградата за главна машка улога, Анкица Бенинова – награда за женска епизодна улога

Претставата на Струмичкиот театар, „Црна дупка“ од Горан Стефановски, а во режија на Љупчо Ѓоргиевски жирито на годинашното издание на Меѓународниот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ ја...

По повеќе од две децении Ирена Бабамова Стојчева со „Аџилак“ го воскреснува успешниот залет од претходните книги

По повеќе од две децении Ирена Бабамова Стојчева со „Аџилак“ го воскреснува успешниот залет од претходните книги

Во издание на Издавачката куќа „Макавеј“ во Центарот за култура во Струмица пред голем број љубители на поезијата беше промовирана книгата – стихозбирка „Аџилак“ на Ирена...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Жителите на Василево, Градашорци, Ангелци, Едрениково, Добрашинци, Нова Маала и Чанаклија да НЕ ЈА КОРИСТАТ водата за пиење

„Комуналец“ апелира до граѓаните на Струмица и населените места на рационално користење на водата за пиење

Поради високите температири кои го зафатија регионот од ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелираат до граѓаните на Струмица и населените места рационално и внимателно да ја користат водата...

Во Белград е поставена изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов, родум од Струмица

Во Белград е поставена изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов, родум од Струмица

Во Галеријата на Домот на Војската на Србија во Белград беше отворена ретроспективна изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов од Струмица, кој долги години живееше...

Во прекин патниот правец од Струмица кон Валандово, кај Куклишка крстосница

Малолетничка управувајќи трактор удрила во 26-годишен пешак кај Иловица

Од СВР Струмица информираат дека синоќа околу 21:30 часот на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка...

Финишираат активностите на новиот булевар „Братство Единство“ во Струмица

Финишираат активностите на новиот булевар „Братство Единство“ во Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов и дел од членовите на Советот на општината денеска беа на увид на финишираниот проект, новиот булевар „Братство Единство“. „Овој...

Долготрајни аплаузи за „Амаросо“ од Србија – струмичани уживаа во прекрасните звуци од гудачките инструменти на дамите

Долготрајни аплаузи за „Амаросо“ од Србија – струмичани уживаа во прекрасните звуци од гудачките инструменти на дамите

Синоќа со концерт на еден од најдобрите камерни оркестри во Србија - „Амаросо“ од Лесковац беше означен крајот на третиот „Strumica Classic International Festival 2024“, а...

МВР: Во Копаница пронајден пиштол кој потекнува од кражба извршена во домот на убиената М.Б. во Струмица од страна на нејзиниот роднина П.И.

Автомобил удрил во 86-годишен маж во инвалидска количка и му нанел тешки телесни повреди

СВР Струмица информира дека вчера утрото околу 8 часот на крстосницата од булеварот „Ленинова“ со улиците „Браќа Миладинови“ и „Цветан Димов“ во Струмица патничко возило „Фолксваген...

Затворени трезорските канцеларии во Југоисточниот регион – единствениот службеник заминал на одмор

Затворени трезорските канцеларии во Југоисточниот регион – единствениот службеник заминал на одмор

Сметководителите од градинките, училиштата и други државни институции во Струмица, струмичките општини и Југоисточна Македонија беа принудени да одат во Штип за сите трезорски услуги во...

Приведено 22-годишно момче, нападнал вработена во угостителски објект и ја оштетил влезната врата

Уапсен 37-годишен струмичанец – тој со уште тројца малолетници влегол во дом и нападнале млад брачен пар

Синоќа околу полноќ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Е.М.(37) од Струмица. Тој се сомничи дека истата вечер околу 21:00 часот...

Струмичкиот театар со „Црна дупка“ најдобра претстава на МТФ „Војдан Чернодрински“, Васил Михаил – наградата за главна машка улога, Анкица Бенинова – награда за женска епизодна улога

Струмичкиот театар со „Црна дупка“ најдобра претстава на МТФ „Војдан Чернодрински“, Васил Михаил – наградата за главна машка улога, Анкица Бенинова – награда за женска епизодна улога

Претставата на Струмичкиот театар, „Црна дупка“ од Горан Стефановски, а во режија на Љупчо Ѓоргиевски жирито на годинашното издание на Меѓународниот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ ја...

По повеќе од две децении Ирена Бабамова Стојчева со „Аџилак“ го воскреснува успешниот залет од претходните книги

По повеќе од две децении Ирена Бабамова Стојчева со „Аџилак“ го воскреснува успешниот залет од претходните книги

Во издание на Издавачката куќа „Макавеј“ во Центарот за култура во Струмица пред голем број љубители на поезијата беше промовирана книгата – стихозбирка „Аџилак“ на Ирена...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Жителите на Василево, Градашорци, Ангелци, Едрениково, Добрашинци, Нова Маала и Чанаклија да НЕ ЈА КОРИСТАТ водата за пиење

„Комуналец“ апелира до граѓаните на Струмица и населените места на рационално користење на водата за пиење

Поради високите температири кои го зафатија регионот од ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелираат до граѓаните на Струмица и населените места рационално и внимателно да ја користат водата...

Во Белград е поставена изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов, родум од Струмица

Во Белград е поставена изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов, родум од Струмица

Во Галеријата на Домот на Војската на Србија во Белград беше отворена ретроспективна изложба на познатиот академски сликар Стојан Пачов од Струмица, кој долги години живееше...

Во прекин патниот правец од Струмица кон Валандово, кај Куклишка крстосница

Малолетничка управувајќи трактор удрила во 26-годишен пешак кај Иловица

Од СВР Струмица информираат дека синоќа околу 21:30 часот на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка...

Финишираат активностите на новиот булевар „Братство Единство“ во Струмица

Финишираат активностите на новиот булевар „Братство Единство“ во Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов и дел од членовите на Советот на општината денеска беа на увид на финишираниот проект, новиот булевар „Братство Единство“. „Овој...

Долготрајни аплаузи за „Амаросо“ од Србија – струмичани уживаа во прекрасните звуци од гудачките инструменти на дамите

Долготрајни аплаузи за „Амаросо“ од Србија – струмичани уживаа во прекрасните звуци од гудачките инструменти на дамите

Синоќа со концерт на еден од најдобрите камерни оркестри во Србија - „Амаросо“ од Лесковац беше означен крајот на третиот „Strumica Classic International Festival 2024“, а...

МВР: Во Копаница пронајден пиштол кој потекнува од кражба извршена во домот на убиената М.Б. во Струмица од страна на нејзиниот роднина П.И.

Автомобил удрил во 86-годишен маж во инвалидска количка и му нанел тешки телесни повреди

СВР Струмица информира дека вчера утрото околу 8 часот на крстосницата од булеварот „Ленинова“ со улиците „Браќа Миладинови“ и „Цветан Димов“ во Струмица патничко возило „Фолксваген...

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist