среда, 24 април 2024

НАСТАНИ

Здружението „Родителски Фронт“ организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“

Здружението „Родителски Фронт“ организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“

Здружението „Родителски Фронт“ од Струмица во понеделник, 22 април со почеток во 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“....

Концерт на Мики Јовановски Џафер во Струмица

Концерт на Мики Јовановски Џафер во Струмица

Мики Јовановски Џафер, македонски рок музичар, брилијантен вокал, неуморен перфекционист, човек кој остави траен белег на македонската музичка сцена, на 25 април со свој концерт во Центарот за култура „Антон...

Промоција на сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров

Промоција на сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров

Сликовницата „Рокчето“ од поетот Никола Маџиров, со илустрации на Анета Илиевска, ќе биде промовирана на 2 април (вторник), во 18:00 часот, пред книжарницата „Литература.мк“ во Струмица. Промотор на книгата, која...

Филмот „Недела“ за пејачот Џеј Рамадановски премиерно на 2 април ќе се прикажува во Центарот за култура во Струмица

Филмот „Недела“ за пејачот Џеј Рамадановски премиерно на 2 април ќе се прикажува во Центарот за култура во Струмица

На 2 април (вторник) од 20:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде прикажан филмот „Недела“. Филмот го следи животот на еден од омилените пејачи...

Денеска ќе бидат прогласени најдобрите маски од Струмичкиот карневал 2024

Денеска ќе бидат прогласени најдобрите маски од Струмичкиот карневал 2024

Денеска во 12:00 часот е закажана прес конференција на која жири комисијата ќе ги објави најдобрите маски избрани од нивна страна на годинашното издание на Струмичкиот карневал и најдобрата маска...

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Во Струмица, во прекрасниот амбиент на ресторанот „Ројал Парк“ на 22 февруари – четврток од 19:00 часот ќе се одржи Книжевен портрет на писателот, универзитетскиот професор Венко Андоновски. Повод за...

Page 1 of 12 1 2 12

ТОП ВЕСТИ

ИЗБОРИ 2024

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist