вторник, 18 јуни 2024

НАСТАНИ

Свештена Литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница на 11 мај низ улиците на Струмица

Свештена Литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница на 11 мај низ улиците на Струмица

Од Струмичката Епархија на Македонската Православна Црква – ОА информираат дека во сабота, 11 мај ќе се одржи Свештена Литија со иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница. Во храмот „Свети Димитриј...

Хуманитарен концерт со ВИС „Стихири“ и учениците од ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“

Хуманитарен концерт со ВИС „Стихири“ и учениците од ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“

Во недела, 12 мај од 17:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, во организациај на Фондацијата „Елеуса“ ќе се одржи Хуманитарен концерт со богатиот традиционален македонски мелос...

На 10 мај по 14-ти пат Фестивал на староградски песни и серенади „Под кулите на Струмица“

На 10 мај по 14-ти пат Фестивал на староградски песни и серенади „Под кулите на Струмица“

Во организација на НУ Центар за култура „Антон Панов“ на 10 мај (петок), по 14-ти пат ќе се одржи Фестивалот на староградски песни и серенади „Под кулите на Струмица 2024“....

ПЗУ – аптека „ЕЛИКСИР“ на светскиот ден на астмата организира едукативно предавање

ПЗУ – аптека „ЕЛИКСИР“ на светскиот ден на астмата организира едукативно предавање

Астмата претставува хронична инфламаторна болест на дишните патишта. Хроничното воспаление води до зголемена осетливост на дишните патишта која резултира со епизоди на свирење на градите, стегање во градите и губење...

Здружението „Родителски Фронт“ организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“

Здружението „Родителски Фронт“ организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“

Здружението „Родителски Фронт“ од Струмица во понеделник, 22 април со почеток во 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе организира дебата на тема: „До каде сме со родот?“....

Концерт на Мики Јовановски Џафер во Струмица

Концерт на Мики Јовановски Џафер во Струмица

Мики Јовановски Џафер, македонски рок музичар, брилијантен вокал, неуморен перфекционист, човек кој остави траен белег на македонската музичка сцена, на 25 април со свој концерт во Центарот за култура „Антон...

Промоција на сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров

Промоција на сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров

Сликовницата „Рокчето“ од поетот Никола Маџиров, со илустрации на Анета Илиевска, ќе биде промовирана на 2 април (вторник), во 18:00 часот, пред книжарницата „Литература.мк“ во Струмица. Промотор на книгата, која...

Page 2 of 14 1 2 3 14

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist