понеделник, 15 јули 2024

НАСТАНИ

Струмичкиот карневал ќе се одржи од 13 до 20 март – главната карневалска вечер на 16 март

Струмичкиот карневал ќе се одржи од 13 до 20 март – главната карневалска вечер на 16 март

Струмичкиот карневал годинава ќе се одржи од 13 до 20 март, главната интернационална вечер е на 16 март (сабота) на која ќе учествуваат околу илјада маскирани лица од земјава и...

Во петок Книжевен разговор со Наташа Сарџоска во Europe House во Струмица

Во петок Книжевен разговор со Наташа Сарџоска во Europe House во Струмица

Во петок, 26 јануари со почеток во 19:30 часот во Europe House во Струмица ќе се одржи Книжевен разговор со поетесата, писателка, антрополог, литературна преведувачка, полиглот, Наташа Сарџоска на кој...

Во сабота на струмичкиот плоштад Хуманитарен Бадникарски концерт

Во сабота на струмичкиот плоштад Хуманитарен Бадникарски концерт

И годинава на Бадник, во сабота 6 јануари од 11:00 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, во организација на Фондацијата „Елеуса“ ќе се одржи Хуманитарен Бадникарски концерт со кој...

Предновогодишен концерт на битолскиот Камерен оркестар во Струмица

Предновогодишен концерт на битолскиот Камерен оркестар во Струмица

Камерниот оркестар на Битола на 28 декември (четврток) во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица од 20:00 часот ќе одржи Предновогодишен концерт, на кој ќе бидат изведени најдобрите македонски...

Промоција на Монографијата „100 години Тиверија – еден век фудбалска историја“

Промоција на Монографијата „100 години Тиверија – еден век фудбалска историја“

На 27 декември (среда) во НУ Центар за култура „Антон Панов“ во Струмица (мала сала) со почеток во 18:00 часот ќе се одржи промоција на Монографијата „100 години Тиверија -...

На 27 декември – Новогодишен концерт на СОУ „Јане Сандански“

На 27 декември – Новогодишен концерт на СОУ „Јане Сандански“

Традиционалниот Новогодишен концерт што секоја година го организира СОУ „Јане Сандански“ од Струмица ќе се одржи на 27 декември (среда) од 20:00 часот во НУ Центар за култура „Антон Панов“...

Трибина на „Елеуса“: „Врсничко насилство, детска кавга или силеџиство“

Трибина на „Елеуса“: „Врсничко насилство, детска кавга или силеџиство“

Во организација на Фондацијата „Елеуса“ од Струмица во недела, 17 декември во 17:00 часот во НУ Центар за култура „Антон Панов“ Струмица ќе се одржи трибина на тема: „Врсничко насилство,...

Page 4 of 14 1 3 4 5 14

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist