вторник, 18 јуни 2024

НАСТАНИ

Трибина на Елеуса Фондација: Зошто НЕ за „сексуалното образование“ во училиштата?

Трибина на Елеуса Фондација: Зошто НЕ за „сексуалното образование“ во училиштата?

На 17 март (петок) во 19:00 часот во Центар за култура „Антон Панов“ Струмица, Елеуса Фондација организира трибина на тема: Зошто НЕ за „сексуалното образование“ во училиштата? Соговорници проф. д-р...

Еко акција „Чисти ридови за сите“ во општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село

Еко акција „Чисти ридови за сите“ во општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село

На 26 март 2023 година, со почеток во 10:00 часот Еко акцијата „Чисти ридови за сите“ повторно ги мобилизира граѓаните на општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село. Во акцијата...

СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ 2023 | 25.02.2023 | 18:30 часот

СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ 2023 | 25.02.2023 | 18:30 часот

Главната Интернационална карневалска вечер на „СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ 2023“ на 25 февруари ќе се одржи во рамките на традиционалните карневалски празнувања во градот под Царевите кули – Струмица од 22 февруари...

Page 13 of 14 1 12 13 14

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist