среда, 17 јули 2024

НАСТАНИ

„Пролетна љубов во септември“ – драмско музички перформанс на СОУ „Јане Сандански

„Пролетна љубов во септември“ – драмско музички перформанс на СОУ „Јане Сандански

Четврток, 20 април | 20:00 часот | НУЦК „Антон Панов“ Струмица По повод патрониот празник на СОУ „Јане Сандански“ од Струмица на 20 април (четврток) со почеток во 20:00 часот,...

Фондацијата „Елеуса“ на 25 април ќе организира Хуманитарен концерт – „Звукот на човечноста“

Хуманитарен концерт на 25 април на Фондација „Елеуса“

Фондацијата „Елеуса“ на 25 април (вторник) со почеток во 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ќе го организира својот прв Хуманитарен концерт насловен „Звукот на човечноста“....

24. Меморијален планинарски марш „Ванчо Атанасов 2023“

24. Меморијален планинарски марш „Ванчо Атанасов 2023“

Во организација на Планинарскиот клуб „Ентузијаст“ од Струмица на 9 април (недела), на планината Беласица по 24-ти пат ќе се реализира Меморијалниот планинарски марш „Ванчо Атанасов 2023“. Тргнувањето ќе биде...

Во Europe House во Струмица ќе се прикажува документарниот филм „Посеана надеж“

Во Europe House во Струмица ќе се прикажува документарниот филм „Посеана надеж“

Среда, 5 април | 14:00 часот | Europe House - Струмица На 5 април (среда), во Europe House во Струмица, со почеток од 14:00 часот, ќе се прикаже документарниот филм „Посеана надеж“. Документарниот филм...

На роденденот на Антон Панов ќе биде промовирана неговата книга „Мисли и размислувања“

На роденденот на Антон Панов ќе биде промовирана неговата книга „Мисли и размислувања“

Во организација на НУ Центар за култура „Антон Панов“ Струмица на 13 април (четврток), во 13:00 часот ќе биде промовираната книгата „Мисли и размислувања“ од Антон Панов. Промотори ќе бидат:...

Излезе од печат најновото дело на струмичанецот Иван Котев – „Наведé се с’нце да зајде“

На 7 април Иван Котев ќе ја промовира книгата „Наведе́ се с’нце да зајде“

На 7 април (петок) од 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ќе биде промовирана книгата „Наведе́ се с’нце да зајде“ од македонскиот фолклорист, струмичанецот Иван Котев....

Page 12 of 14 1 11 12 13 14

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist