вторник, 18 јуни 2024
Од утре започнува одржувањето на собирите на граѓаните во урбаните и месните заедници на општина Струмица

СООПШТЕНИЕ од Општина Струмица до граѓаните од исламска вероисповед во пресрет на празникот Курбан Бајрам

Почитувани граѓани, Во пресрет на големиот верски празник за граѓаните од исламска вероисповед Курбан Бајрам, Општина Струмица како орган чија ...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Жителите на Василево, Градашорци, Ангелци, Едрениково, Добрашинци, Нова Маала и Чанаклија да НЕ ЈА КОРИСТАТ водата за пиење

„Комуналец“ апелира до граѓаните на Струмица и населените места на рационално користење на водата за пиење

Поради високите температири кои го зафатија регионот од ЈПКД „Комуналец“ Струмица апелираат до граѓаните на Струмица и населените места рационално ...

Page 2 of 209 1 2 3 209

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist