вторник, 28 мај 2024
Во предвечерието на денот на браќата Кирил и Методиј, Општина Струмица додели 17 плакети и признанија на најдобрите просветни работници

Во предвечерието на денот на браќата Кирил и Методиј, Општина Струмица додели 17 плакети и признанија на најдобрите просветни работници

„Се чуствувам исполнет со среќа и задоволство што сум вечерва меѓу вас, а можам само да замислам како се чуствувате ...

Голем успех на младите гитаристи од „Боро Џони“ на Guitar Art Festival во Белград, свиреа и со илјада гитаристи на Концертот за рекорд

Голем успех на младите гитаристи од „Боро Џони“ на Guitar Art Festival во Белград, свиреа и со илјада гитаристи на Концертот за рекорд

Младите гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица, Матеј Пиличев, Митеа Горгиева, Борис Митев, Весна Георгиева, Васил Точев, Маријана ...

Page 1 of 203 1 2 203

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist