сабота, 18 мај 2024

ИЗБОРИ 2024

Заев: Ако има еден од Турското маало да каже една работа што ВМРО-ДПМНЕ има направено тука и јас ќе гласам за ВМРО

Заев: Ако има еден од Турското маало да каже една работа што ВМРО-ДПМНЕ има направено тука и јас ќе гласам за ВМРО

Поранешниот лидер на СДСМ и претседател на Влада, Зоран Заев вечерва се обрати на митингот на СДСМ и коалицијата што се одржа во Турското маало во Струмица. Ова е негово...

Миле Цеков од ЗНАМ се обрати до граѓаните и повторно ја побара поддршката со заокружување на бројот 7 од гласачкото ливче

Миле Цеков од ЗНАМ се обрати до граѓаните и повторно ја побара поддршката со заокружување на бројот 7 од гласачкото ливче

На последниот ден од изборната кампања, носителот на листа за ИЕ4 од партијата ЗНАМ - за Наша Македонија, Миле Цеков истакна дека оваа изборна едница била единствена во која носителите...

Филипче: Пратениците на СДСМ ќе бидат гласот на граѓаните во парламентот

Филипче: Пратениците на СДСМ ќе бидат гласот на граѓаните во парламентот

Доктор Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДСМ и Коалицијата за европска иднина, кампањата ја заврши со посета на југоисточна Македонија. За време на посетата оствари...

Филипче им вети на поддржувачите: СДСМ нема да ве изневери, но сега е потребна вашата поддршка

Филипче им вети на поддржувачите: СДСМ нема да ве изневери, но сега е потребна вашата поддршка

„Како иден пратеник ви ветувам дека ќе останам овде за вас достапен и со слух за секој проблем. Никогаш повеќе СДСМ нема да биде салонска партија, туку партија која живее...

Максим Димитриевски: Водевме скромна и позитивна кампања кадешто ги промовиравме нашите конкретни мерки од изборната програма

Максим Димитриевски: Водевме скромна и позитивна кампања кадешто ги промовиравме нашите конкретни мерки од изборната програма

Почитувани граѓани, Движењето ЗНАМ - За наша Македонија денеска ја завршува изборната кампања за Парламентарните избори. Водевме скромна и позитивна кампања кадешто ги промовиравме нашите конкретни мерки од изборната програма...

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ еднократно ќе го искористи ЗНАМ и потоа ќе го фрли на буниште

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ еднократно ќе го искористи ЗНАМ и потоа ќе го фрли на буниште

На централниот митинг во Струмица кој се одржа синоќа, меѓу останатите говореше и носителот на листа во ИЕ 4, д-р Венко Филипче, кој во присуство на граѓаните и симпатизерите порача...

Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагираа на вечерашниот Митинг на СДСМ во Струмица

Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагираа на вечерашниот Митинг на СДСМ во Струмица

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица вечерва испратија соопштение со реакција на вечерашниот Митинг на СДСМ во Струмица. „На прв ден Велигден во недостиг на доволна почит кон најголемиот...

Европскиот караван на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Струмица

Европскиот караван на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Струмица

Недела, 5 Мај во 20:00 часот, европскиот караван за Парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина ќе биде со граѓаните на Струмица. Караванот го предводи претседателот на СДСМ...

Цеков: Доколку ја добијам довербата како иден пратеник ќе се откажам од патните трошоци за пратениците

Цеков: Доколку ја добијам довербата како иден пратеник ќе се откажам од патните трошоци за пратениците

„Како иден пратеник, доколку ја добијам вашата поддршка, ќе работам исклучиво во интерес на граѓаните. Затоа јавно ќе се откажам од бенефициите кои ќе ме следуваат, како што се ПАТНИ...

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на градоначалникот Костадинов за новиот ГУП

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ го обвинува СДСМ за физички напад врз нивен активист во Банско

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ информираат за „инцидент и немил настан“, обвинувајќи ги ОО на СДСМ во Струмица. „Ја информираме јавноста за уште еден инцидент и немил настан. СДСМ Струмица во очај заради...

Page 2 of 15 1 2 3 15

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist