среда, 24 април 2024

ИЗБОРИ 2024

Дрвошанов: Падна бастионот на СДС – Струмица е „вмровски“ град

Дрвошанов: Падна бастионот на СДС – Струмица е „вмровски“ град

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Жан Дрвошанов по објавувањето на резултатите, во своето обраќање кажа дека вечерва Струмица е најрадосна. „Благодарност до сите мои струмичани и на сите...

Милошоски: Победа во Струмица по 20 години

Милошоски: Победа во Струмица по 20 години

Пратеникот и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во студиото на ТВ24 по првиот круг од Претседателските избори рече дека неговата партија по бројот на изброени гласови за Гордана Силјановска Давкова...

ВМРО-ДПМНЕ на плоштадот во Струмица ја слави победата на Гордана Силјановска Давкова

ВМРО-ДПМНЕ на плоштадот во Струмица ја слави победата на Гордана Силјановска Давкова

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на нивната кандидатка Гордана Силјановска Давкова. На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица со огномет ја слават големата разлика меѓу противкандидатот Стево Пендаровски, но и како...

И по 80% од обработените избирачки места Гордана Силјановска Давкова е во водство

И по 80% од обработените избирачки места Гордана Силјановска Давкова е во водство

И по 80% од обработените избирачки места, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова е во водство со 279.127 гласови (39,74%), наспроти Стево Пендаровски од СДСМ со 135.803 гласови (19,34%).

ДИК: Од обработени 59,61% од избирачките места Гордана Силјановска Давкова води со 37,80%

ДИК: Од обработени 59,61% од избирачките места Гордана Силјановска Давкова води со 37,80%

Според податоците на Државната изборна комисија, кандидатката за претседател на Македонија од партијата ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова води со 37,80%, односно има освоено 197.741 глас наспроти кандидатот на...

ДИК: Половина час пред затворањето на гласачките места во цела држава одѕивот на граѓаните бил 48,38%

ДИК: Половина час пред затворањето на гласачките места во цела држава одѕивот на граѓаните бил 48,38%

Државната изборна комисија од 94,37% обработени податоци, односно од 3271 гласачки места од вкупно 3508, своето право на глас го оствариле 828.376 граѓани од вкупно запишаните 1.814.317 граѓани во единствениот...

До 18:30 часот во општина Струмица излегле да гласат 24.166 граѓани, во Василево 5338, во Босилово 5269, а во Ново Село 4124 граѓани

До 18:30 часот во општина Струмица излегле да гласат 24.166 граѓани, во Василево 5338, во Босилово 5269, а во Ново Село 4124 граѓани

Половина час пред затворањето на гласачките места Општинските изборни комисии во струмичкиот регион ги објавија податоците за одѕивот на граѓаните во првиот круг за Претседателските избори. Во општина Струмица од...

Излезеност за гласање до 17 часот: Струмица – 42,89%, Василево – 40,49%, Ново Село – 32,96%, Босилово – 34,47%

Излезеност за гласање до 17 часот: Струмица – 42,89%, Василево – 40,49%, Ново Село – 32,96%, Босилово – 34,47%

Информација од Општинските изборни комисии до 17:00 часот - излезеност на граѓаните кои го оствариле своето гласачко право по општини во Струмичкиот регион. Во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649...

Одѕивот на гласање до 15 часот: во општина Струмица излегле да гласат 35,87%, во Василево 30,37%, во Ново Село 26,78%, во Босилово 23,19%

Одѕивот на гласање до 15 часот: во општина Струмица излегле да гласат 35,87%, во Василево 30,37%, во Ново Село 26,78%, во Босилово 23,19%

Според податоците за излезеност на Државната изборна комисија до 15:00 часот во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649 граѓани гласале 12.435, односно 35,87%. Во општина Василево од вкупно запишаните 10.852...

До 13 часот во општина Струмица излегле да гласат 24,15%, во Василево 19,61%, во Ново Село 19,04%, во Босилово 14,68%

До 13 часот во општина Струмица излегле да гласат 24,15%, во Василево 19,61%, во Ново Село 19,04%, во Босилово 14,68%

Според Државната изборна комисија до 13:00 часот во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649 граѓани гласале 11.967, односно 24,15%. Во општина Василево од вкупно запишаните 10.852 граѓани гласале 2125, односно...

Page 1 of 11 1 2 11

ТОП ВЕСТИ

ИЗБОРИ 2024

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist