сабота, 18 мај 2024

ИЗБОРИ 2024

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со предизборната кампања во струмичко-радовишкиот регион

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со предизборната кампања во струмичко-радовишкиот регион

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со предизборната кампања во струмичко-радовишкиот регион. Денеска (среда, 10 април) на митингот во Босилово (16:30 часот) и во Василево (17:30 часот) ќе се обратат носителот на пратеничката листа...

Реакција на Венко Филипче, носител на листата за пратеници на СДСМ во Изборна единица 4

Реакција на Венко Филипче, носител на листата за пратеници на СДСМ во Изборна единица 4

Денеска од Гевгелија сакам да порачам дека состојбата на теренот и поддршката која ја добиваме од граѓаните е одлична. На терен се потврдуваат сомнежите за местените анкети на ВМРО-ДПМНЕ. Затоа...

Го укинавме паралелниот увоз на инсулин, ќе продолжам да се залагам за современа терапија – Филипче со порака од Радовиш

Го укинавме паралелниот увоз на инсулин, ќе продолжам да се залагам за современа терапија – Филипче со порака од Радовиш

На средба со лицата со дијабетес од Радовиш и околните региони, д-р Венко Филипче информираше за плановите предвидени за оваа важна категорија на пациенти во насока на подигнување на квалитетот...

Д-р Филипче од Радовиш: Целосно ги укинавме квотите за лековите на рецепти, пензионерите не мора да трчаат во аптека и чекаат редови

Д-р Филипче од Радовиш: Целосно ги укинавме квотите за лековите на рецепти, пензионерите не мора да трчаат во аптека и чекаат редови

Носителот на листа на кандидати за пратеници од СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Изборна единица 4, д-р Венко Филипче вчера беше во Радовиш каде што оствари средби со...

ВМРО-ДПМНЕ отвори Регионален Изборен штаб во Струмица

ВМРО-ДПМНЕ отвори Регионален Изборен штаб во Струмица

Синоќа во центарот на Струмица, ВМРО-ДПМНЕ отвори Регионален Изборен штаб на 4-та Изборна единица од каде ќе се организира кампањата за Претседателските и Парламентарните избори во оваа изборна единица. Штабот...

Филипче: Прва задача во новиот мандат – зголемување на капитацијата за матичните лекари

Филипче: Прва задача во новиот мандат – зголемување на капитацијата за матичните лекари

„Уште на почетокот на мандатот ќе се залагам капитациониот бод за матичните лекари да се зголеми за 15%“. Оваа порака ја испрати д-р Венко Филипче од вчерашната трибина одржана во...

Филипче: Зголемување за 15% на капитацијата за матичните лекари

Филипче: Зголемување за 15% на капитацијата за матичните лекари

Примарната здравствена заштита е клучна за здрави поколенија, а матичните лекари заслужуваат нивната работа да биде признаена и вреднувана. Затоа, ќе го зголемиме капитациониот бод за општите лекари и тоа...

ЗНАМ со Максим Димитриевски во Валандово, Богданци, Дојран и Гевгелија

ЗНАМ со Максим Димитриевски во Валандово, Богданци, Дојран и Гевгелија

Кандидатот за претседател на Македонија, Максим Димитриевски и носителот на листата за пратеници од Изборната единица 4 на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Миле Цеков, вчера ги посетија Валандово,...

Д-р Венко Филипче: Имаме план како да вратиме дел од лекарите кои заминале

Д-р Венко Филипче: Имаме план како да вратиме дел од лекарите кои заминале

Д-р Венко Филипче, денеска учествуваше на трибина посветена на здравјето во Прилеп каде пред 150 здравствени работници ја претстави програмата на СДСМ и Коалицијата во делот на здравството и планираните...

ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова во среда ќе ја претстават својата предизборна Програма во Струмица

ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова во среда ќе ја претстават својата предизборна Програма во Струмица

Во среда, 10 Април со почеток во 20:30 часот ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ќе одржи Митинг, во рамките на кампањата за Претседателските избори 2024 година за претставување на кандидатката за претседател,...

Page 11 of 15 1 10 11 12 15

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist