понеделник, 22 април 2024

Вести

Пендаровски од Струмица: Во среда да се излезе масовно на изборите и да се заокружи бројот 1

Пендаровски од Струмица: Во среда да се излезе масовно на изборите и да се заокружи бројот 1

Во рамките на предизборната кампања за Претседателските избори, кандидатот за претседател на Македонија на СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровски синоќа одржа митинг во Струмица. Пред струмичани, Пендаровски порача дека е...

Стево Пендаровски имаше средби со жители на Ново Село, Босилово и Василево

Стево Пендаровски имаше средби со жители на Ново Село, Босилово и Василево

Претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровски попладнево имаше средби со жители од струмичкиот регион, односно во Ново Село, Босилово и Василево. „Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не направија ништо...

Филипче од Струмица: Ќе внесеме нова економска енергија за европски раст и стандард на граѓаните и бизнис секторот

Филипче од Струмица: Ќе внесеме нова економска енергија за европски раст и стандард на граѓаните и бизнис секторот

Денеска од Струмица д-р Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДСМ и Коалицијата за европска иднина порача дека СДСМ ќе внесе нова економска енергија за европски...

Одбојкарите на „Штип УГД“ израмнија во финалето со „Струмица 47&72“

Одбојкарите на „Штип УГД“ израмнија во финалето со „Струмица 47&72“

Финалето во македонската машка одбојка ќе биде конкурентно како ретко кое во последните неколку години. Одбојкарите на „Штип УГД“ израмнија во серијата против „Струмица 47&72“, откако го добија синоќешниот натпревар...

Борче Цветков ги поканува граѓаните, симпатизерите и членови на СДСМ од струмичкиот регион на митингот за поддршка на Стево Пендаровски

Борче Цветков ги поканува граѓаните, симпатизерите и членови на СДСМ од струмичкиот регион на митингот за поддршка на Стево Пендаровски

Претседателот на Општинската организација на СДСМ во Струмица, Борче Цветков ги поканува граѓаните, симпатизерите и членови на СДСМ од Струмица и струмичкиот регион на митингот за поддршка на кандидатот за...

Филипче: Љубовта кон моторите и автомобилите ми е од средношколски денови

Филипче: Љубовта кон моторите и автомобилите ми е од средношколски денови

Познатиот неврохирург д-р Венко Филипче, раскажува за првата посета на операциона сала, како ученик во средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“. Во „Неформално“ на Сител Подкаст, Филипче во едно поинакво светло,...

ВМРО-ДПМНЕ со Николоски, Милошоски и Марков од „четворката“ одржаа предизборен митинг во Ново Село

ВМРО-ДПМНЕ со Николоски, Милошоски и Марков од „четворката“ одржаа предизборен митинг во Ново Село

Во рамките на преизборната кампања за Претседателски и Парламентарни избори 2024, синоќа ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Ново Село. На митингот се обратија кандидатите за пратеници д-р Петар Марков, Антонијо Милошоски...

Струмички Народен театар одбележа голем јубилеј – 75 години постоење

Струмички Народен театар одбележа голем јубилеј – 75 години постоење

Струмичкиот Народен театар „Антон Панов“ синоќа со Изложба на фотографии и премиерна изведба на претставата „Црна дупка“ го одбележа големиот јубилеј – 75 години постоење на театарот во Струмица, кои...

Подкаст на Сител со Филипче: Додека оперирам специјализантите најмногу учат со мене

Подкаст на Сител со Филипче: Додека оперирам специјализантите најмногу учат со мене

Д-р Венко Филипче Подкаст на ТВ Сител говореше за поддршката што им ја давал на своите помлади колеги од позиција на министер за здравство, кога ја извршуваше таа функција, но...

Максим Димитриевски повика енергијата од Куманово да се пренесе насекаде во државата – Македонија повторно се буди

Максим Димитриевски повика енергијата од Куманово да се пренесе насекаде во државата – Македонија повторно се буди

Синоќа на предизборниот митинг на градскиот плоштад во Куманово кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски и носителите на листите за пратеници од сите шест Изборни единици...

Page 2 of 165 1 2 3 165

ТОП ВЕСТИ

ИЗБОРИ 2024

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist