Петок, 24 Март 2023
„Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето, откако вечерва ја победи „Шкендија“

„Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето, откако вечерва ја победи „Шкендија“

ГОК „Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето на машкиот одбојкарски Куп на Македонија. Велешани вечерва ја совладаа „Шкендија“ со 3:1 (14:25, 25:19, 25:17, 25:19) во полуфиналето на завршниот...

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула во македонскиот одбојкарски Куп. На завршниот турнир во Радовиш, актуелниот шампион го совлада „Универзитет во Тетово“ со 3:0 (25:19, 25:11,...

Предводени од коњаницата од Радово, голем број граѓани се упатија на сртот меѓу Дрвош и Иловица кај каменот на плодноста

Предводени од коњаницата од Радово, голем број граѓани се упатија на сртот меѓу Дрвош и Иловица кај каменот на плодноста

Предводени од коњаницата од Радово, голем број граѓани како во низа од центарот на селото Иловица на празникот на Светите 40 Севасастиски маченици, се упатија на сртот меѓу Дрвош и...

Уште една победа на „Струмица Никоб“ – 3:0 над тетовска „Лирија“

Почнува завршниот турнир на одбојкарскиот Куп на Македонија, во полуфиналето двете струмички екипи „Струмица Никоб“ и „Наковски Волеј“

Осум екипи, по четири во машка и во женска конкуренција од денеска до сабота ќе се надигруваат за пехарот во Купот на Македонија. Завршниот турнир ќе биде одржан во салата...

Британскиот амбасадор Метју Лосон на средба со градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов

Британскиот амбасадор Метју Лосон на средба со градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов

Градоначалникот на општина Струумица, Костадин Костадинов денеска беше домаќин на делегација од амбасадата на Обединетото Кралство на Велика Британија во Македонија, предводена од британскиот амбасадор Метју Лосон. Од општината информираат...

„Букварче мое другарче“ е најновото книжевно дело на Сузана Мицева, промовирано пред најмалите читатели

„Букварче мое другарче“ е најновото книжевно дело на Сузана Мицева, промовирано пред најмалите читатели

Најновата книга за деца „Букварче мое другарче“ од Сузана Мицева, денеска беше промоворана во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица на креативна книжевна работилница со македонската азбука пред околу...

39-годишен струмичанец украл пари од продажен објект, полицијата го пронајде дома и го привела во Полициска станица

Две лица од Старо Балдовци приведени во Полициска станица, кај нив пронајдени моторни возила и предмети кои потекнуваат од извршени кривични дела

Синоќа во 02:00 часот во село Старо Балдовци, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Ф.С.(40) и А.С.(45), двајцата од село Старо Балдовци. При...

Костадинов: Не чувствувам должност како градоначалник, а посебно како човек да се оградувам од ставовите од Црквата

Костадинов: Не чувствувам должност како градоначалник, а посебно како човек да се оградувам од ставовите од Црквата

„Не чувствувам должност како градоначалник, а посебно како човек да се оградувам од ставовите од Црквата, бидејќи Црквата има право на свој став. Дали јас се согласувам или не, тоа е...

Владиката Јаков и писателот Венко Андоновски ги повикаа пратениците на претпазливост со носењето на Законот за родова еднаквост

Викарниот Епископ Јаков со отворено писмо до Министерството за труд и социјална политика и министерката Тренчевска, а по нивната реакција на трибината во Струмица

Викарниот Епископ г. Јаков од Струмичката Православна Епархија со отворено писмо до министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска по нивната реакција за одржаната трибина на Фондацијата „Елеуса“ во...

Британскиот амбасадор и министерката за труд и социјална политика го посетија Здружението на граѓани „Скај плус“ во Струмица

Британскиот амбасадор и министерката за труд и социјална политика го посетија Здружението на граѓани „Скај плус“ во Струмица

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со амбасадорот на Британија во Република Северна Македонија, Метју Лосон, градоначалникот на oпштина Струмица, Костадин Костадинов, претставничката на УНФПА, Афродита Плавјанска...

Page 1 of 41 1 2 41

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist