вторник, 18 јуни 2024

Василево

До 18:30 часот во општина Струмица излегле да гласат 24.166 граѓани, во Василево 5338, во Босилово 5269, а во Ново Село 4124 граѓани

До 18:30 часот во општина Струмица излегле да гласат 24.166 граѓани, во Василево 5338, во Босилово 5269, а во Ново Село 4124 граѓани

Половина час пред затворањето на гласачките места Општинските изборни комисии во струмичкиот регион ги објавија податоците за одѕивот на граѓаните во првиот круг за Претседателските избори. Во општина Струмица од...

Излезеност за гласање до 17 часот: Струмица – 42,89%, Василево – 40,49%, Ново Село – 32,96%, Босилово – 34,47%

Излезеност за гласање до 17 часот: Струмица – 42,89%, Василево – 40,49%, Ново Село – 32,96%, Босилово – 34,47%

Информација од Општинските изборни комисии до 17:00 часот - излезеност на граѓаните кои го оствариле своето гласачко право по општини во Струмичкиот регион. Во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649...

Одѕивот на гласање до 15 часот: во општина Струмица излегле да гласат 35,87%, во Василево 30,37%, во Ново Село 26,78%, во Босилово 23,19%

Одѕивот на гласање до 15 часот: во општина Струмица излегле да гласат 35,87%, во Василево 30,37%, во Ново Село 26,78%, во Босилово 23,19%

Според податоците за излезеност на Државната изборна комисија до 15:00 часот во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649 граѓани гласале 12.435, односно 35,87%. Во општина Василево од вкупно запишаните 10.852...

До 11 часот во општина Струмица излегле да гласат 13,43%, во Ново Село 11,71%, во Василево 11,03%, во Босилово 7,17%

До 11 часот во општина Струмица излегле да гласат 13,43%, во Ново Село 11,71%, во Василево 11,03%, во Босилово 7,17%

Според податоците објавени од Државната изборна комисија до 11:00 часот во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649 граѓани гласале 6656, односно 13,43%. Во општина Ново Село од вкупно запишаните 10.929...

Излезеност за гласање до 9 часот: Струмица – 4,67%, Ново Село – 5,38%, Василево – 3,97%, Босилово – 2,04%

Излезеност за гласање до 9 часот: Струмица – 4,67%, Ново Село – 5,38%, Василево – 3,97%, Босилово – 2,04%

Според информациите од Општинските изборни комисии до 09:00 часот излезеноста на граѓаните кои го оствариле своето гласачко право по општини во Струмичкиот регион. Во општина Струмица од вкупно запишаните 49.649...

Во прекин патниот правец од Струмица кон Валандово, кај Куклишка крстосница

Синоќа на Цареви кули уапсени двајца жители на Василево со марихуана кај себе

Синоќа во 19:30 часот на Цареви кули над Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед, кај А.С. била пронајдена марихуана, информираат од СВР...

Утре еден час без струја Сушево, Радичево, Дукатино и Владевци

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица ги известуваат граѓаните дека  поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на ден  05.04.2024 година (петок), од...

Граѓани, екоактивисти, екипи на комунални претпријатија вчера го исчистија отпадот од струмичкиот регион

Граѓани, екоактивисти, екипи на комунални претпријатија вчера го исчистија отпадот од струмичкиот регион

И годинава на иницијатива и во координација на Велосипедскиот клуб „ВК Актив - Струмица”, а во соработка со општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село, по 4-ти пат се организираше...

Page 2 of 10 1 2 3 10

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist