вторник, 18 јуни 2024

Василево

Уапсено 22-годишно момче од Еднокуќево, кај него е пронајдено амфетамин

Уапсено 22-годишно момче од Еднокуќево, кај него е пронајдено амфетамин

Синоќа во 22:00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица лишиле од слобода 22-годишно момче од село Еднокуќево, струмичко, затоа што кај него бил пронајден и...

Турската општина Умраније ќе донира Детски забавен парк за децата во општина Василево

Турската општина Умраније ќе донира Детски забавен парк за децата во општина Василево

Општината Умраније од Турција ќе донира Детски забавен парк за децата во општина Василево. Ова го најави градоначалникот Славе Андонов при денешната посета на Општина Умраније, каде имаше работна средба...

Стотина специјалитети со праз, солени и благи, беа декустирани повторно на „Ден на празот“ во селото Градашорци

Стотина специјалитети со праз, солени и благи, подготвени од вредните домаќинки од општината Василево, денеска беа декустирани повторно на Манифестацијата „Ден на празот 2022“ во селото Градашорци. Дворот на Црквата...

Во недела во Градашорци повторно „ПРАЗИЈАДА“

Општина Василево во недела (13-ти Ноември) во селото Градашорци повторно ќе ја организира традиционалната Манифестација „Ден на празот 2022“, или позната како „Празијада“. Местото на одржување ќе биде во дворот...

Page 10 of 10 1 9 10

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist