Четврток, 1 Јуни 2023

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

Обвинителката Лидија Вукичевиќ на 27 мај доаѓа во Струмица

Мега популарната актерка од поранешните ЈУ простори Лидија Вукичевиќ, која публиката ја познава по култните серии: Бољи живот, Жикина Династија и многу други тв и театарски проекти, како „обвинителка“ во истоимената претстава на 27 мај е во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Ќе биде изведена претставата „Обвинителка“ чиј автор е Огнен Неделковски, а режијата ја потпишува актерот Сашо Ристовски. Покрај Вукичевиќ на сцената ќе ги видиме нашите познати актери Магдалена Ризова – Черних и Сашо Ристовски. Сценографијата е на Крсто Богојевски, а музиката за претставата е дело на талентираниот и популарен музичар, Мишел Трајковски.

Оваа комедија е копродукција и размена на уметници од Македонија и Србија. Претставата се игра и на македонски и српски јазик.

Спојот на уметници и соработници од двете држави треба да се зајакне, затоа што културата обединува, а преку хит комедијата „Обвинителка“ ќе го прикажеме тоа пред публиката кај нас и во регионот, велат организаторите.

Како е да се работи во обвинителство? Како е да се биде обвинителка? Како е да се биде обвинет? Како да се спасиш од обвинение? Тоа се дел од прашањата кои ќе бидат одговорени низ урнебесните комични ситуации во претставата.

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist