Недела, 2 Април 2023
Шампионот „Струмица Никоб“ запиша нова победа во завршната фаза

Убедлива победа на „Струмица Никоб“ над „Лирија“ во Тетово

Убедлива победа денеска на одбојкарите на „Струмица Никоб“ над „Лирија“ и тоа на гостински терен во Тетово. Со резултат од 3:0 во сетови струмичките одбојкари покажаа доминација на терен и...

Земјотрес почуствуван во Струмица, епицентарот во близина на Штип

Земјотрес почуствуван во Струмица, епицентарот во близина на Штип

Земјотрес со јачина од 3.0 степени според Рихтеровата скала е почуствуван вечерва во 02:41 часот во струмичкиот регион со епицентрално подрачје 53 километри северно од Струмица, во близина на градот...

Амбасадорката на Романија во Македонија, Адела Моника Аксинте во посета на Струмица

Амбасадорката на Романија во Македонија, Адела Моника Аксинте во посета на Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов, денеска бил домаќин на амбасадорката на Романија во Македонија, Адела Моника Аксинте. Струмичкиот градоначалник информираше дека со гостинката разговарале за повеќе актуелни теми. „Средбата...

Леонид Танчев е новиот претседател на Општинскиот Сојуз на училишен спорт – Струмица

Леонид Танчев е новиот претседател на Општинскиот Сојуз на училишен спорт – Струмица

Делегатите на Собранието на Општинскиот Сојуз на училишен спорт – Струмица за нов претседател на оваа асоцијација го избраа Леонид Танчев, професор по физичко образование и актуелен директор на ООУ...

Жител на Самоилово бил пријавен дека физички нападнал 43-годишна жена и се обидел да изврши обљуба врз неа

СВР Струмица информира дека денеска (28.03.2023 година) во Полициска станица во Струмица бил извршен службен разговор со 64-годишен жител на село Самоилово, постапувајќи по пријава од 27.03.2023 година во 11:30...

Поради сообраќајка патниот правец Струмица – Радовиш се одвива наизменично

Поради сообраќајка патниот правец Струмица – Радовиш се одвива наизменично

Од Авто Мото сојузот на Македонија информираат дека од 15:00 часот поради сообраќајна незгода патниот правец Струмица – Радовиш, кај Владевци, целосно беше во прекин, а од 16:00 часот се...

Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип додели плакета на ЈЗУ „Општа Болница“ Струмица за особен придонес и континуирана соработка

Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип додели плакета на ЈЗУ „Општа Болница“ Струмица за особен придонес и континуирана соработка

По повод 16 години постоење на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, во рамки на патрониот празник, УГД награди повеќе поддржувачи за особен придонес и континуирана соработка со Универзитетот и нивните...

„Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето, откако вечерва ја победи „Шкендија“

„Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето, откако вечерва ја победи „Шкендија“

ГОК „Борец“ ќе ја предизвика „Струмица Никоб“ во финалето на машкиот одбојкарски Куп на Македонија. Велешани вечерва ја совладаа „Шкендија“ со 3:1 (14:25, 25:19, 25:17, 25:19) во полуфиналето на завршниот...

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ го продолжуваат патот до деветтата титула во македонскиот одбојкарски Куп. На завршниот турнир во Радовиш, актуелниот шампион го совлада „Универзитет во Тетово“ со 3:0 (25:19, 25:11,...

Page 1 of 10 1 2 10

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist