вторник, 18 јуни 2024

Флеш вести

ЦУК: Пожарникарите на Струмица интервенирале на запалена ниска вегетација

Пожар во куќа во Банско – нема повредени лица

Во недела вечер околу 22:30 часот настанал пожар во куќата на Р.Н. во село Банско, струмичко. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната Противпожарна единица Струмица. Увид на...

ФОТО: Пролетно чистење и уредување на Куклиш

ФОТО: Пролетно чистење и уредување на Куклиш

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека денеска во Куклиш во пресрет на патрониот празник на селото Св. Атанасиј Велики (летен), екипи на комуналното претпријатие спроведоа пролетна акција на чистење и...

ФОТО: Светна новото шеталиште над поројот „Крушевска Република“

ФОТО: Светна новото шеталиште над поројот „Крушевска Република“

Од вечерва осветлено новото шеталиште изградено над поројот од улицата „Крушевска Република“ во градот Струмица. Неодамна се изврши и холтикултурно уредување на просторот. Останува уште да се постави урбаната опрема,...

„Комуналец“ започна со прскање против коров и други растенија низ поројот „Крушевска Република“

„Комуналец“ започна со прскање против коров и други растенија низ поројот „Крушевска Република“

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека од денеска започнаа со пролетно прскање против коров и други растенија по должината на целиот канал (поројот) „Крушевска Република“. Со оваа активност ќе се...

Дефект на водоводната мрежа на дел од улицата „Климент Охридски“ – нормализирање на водоснабдувањето до 13:00 часот

Без вода дел од улицата „Мито Хаџи-Василев Јасмин“

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект утрово е прекинато водоснабдувањето на дел од улицата „Мито Хаџи-Василев Јасмин“ во градот Струмица, односно од куќен број 10 до број 69. Екипи...

Одбојкарите на Струмица не успееја да ја освојат 10-та Куп титула

Одбојкарите на Струмица не успееја да ја освојат 10-та Куп титула

Одбојкарите на Струмица беа поразени во големото финале од Купот на Македонија од одбојкарите на УГД Штип. Тие се новите освојувачи на Куп титулата, најголемо достигнување во својата историја. Завршницата...

Page 1 of 20 1 2 20

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist