понеделник, 26 февруари 2024

Струмица

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

На денешен ден, 26 февруари 2004 година, претседателот на Република Македонија, Борис Трајковски, шестчлена делегација и двајца пилоти загинаа при урнувањето на авионот од типот „Кингер“ на 15-километри јужно од Мостар...

Дел е од градот Струмица е без електрична енергија – екипи на ЕВН се на терен

Дел е од градот Струмица е без електрична енергија – екипи на ЕВН се на терен

Жителите од населбите Чифлик, Карпош и дел од централното градско подрачје во Струмица повеќе од 1 час се без електрична енергија поради настанат дефект. Од ЕВН велат дека екипите се...

ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на градоначалникот Костадинов за новиот ГУП

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ реагира на изјавите на градоначалникот Костадинов во емисијата „24 Анализа“

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ реагира на, како што велат, манипулациите на градоначалникот Костадин Костадинов во емисијата „24 Анализа“ на ТВ24. Според советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, градоначалникот ја излажал македонската јавност дека тие...

Црн густ чад ги вознемири граѓаните покрај „транзитниот пат“ во Струмица

Црн густ чад ги вознемири граѓаните покрај „транзитниот пат“ во Струмица

Црн густ чад од пред еден час со мирис на гума и пластика ги вознемири граѓаните кои живеат покрај „транзитниот пат“ во Струмица во непосредна близина на сервис „Зетов“. Тринаесет...

Одбојкарот Никола Ѓоргиев – Најпопуларен спортист за 2023 на „Златна Бубамара на популарноста“

Одбојкарот Никола Ѓоргиев – Најпопуларен спортист за 2023 на „Златна Бубамара на популарноста“

На синоќешната Манифестација „Златна Бубамара на популарноста“ која се одржа по 27-ми пат во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, македонскиот одбојкарски репрезентативец, Никола Ѓоргиев од Струмица е прогласен за...

Борче Цветков се повлече од директорката функција – нов директор на Затворот во Струмица е Владимир Михајловиќ

Борче Цветков се повлече од директорката функција – нов директор на Затворот во Струмица е Владимир Михајловиќ

Директорот на Казнено-поправната установа „Затвор Струмица“, Борче Цветков ја напушта директорката функција, ќе биде кандидат за пратеник во Изборната единица 4 на СДСМ. „Единствената причина поради којашто го направив тоа...

Приведено 22-годишно момче, нападнал вработена во угостителски објект и ја оштетил влезната врата

Двајца малолетници од Струмица повредени откако со четирицикл излетале од улицата

Синоќа околу 19:00 часот на крстосницата од улиците „Ѓорги Упчев“ и „Мара Минанова“ во Струмица, четирицикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Струмица, излетал надвор од коловозот, информираат од...

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Од Општинската организација на Движењето ЗНАМ За наша Македонија во Струмица ги повикуваат граѓаните со право на глас од струмичкиот регион, односно општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село дека...

ДИК: Почнува собирањето потписи за кандидати за Претседател на Република Северна Македонија

ДИК: Почнува собирањето потписи за кандидати за Претседател на Република Северна Македонија

Од денеска, 23 февруари 2024 година започна собирањето на потписи за листи на кандидат за Претседател на Република Северна Македонија. До сега, до Државната изборна комисија се поднесени вкупно 11...

Планинари од југоистокот пеш тргнаа од Струмица кон вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски во Скопје

Планинари од југоистокот пеш тргнаа од Струмица кон вечното почивалиште на претседателот Борис Трајковски во Скопје

И годинава по 19-ти пат планинарски марш во чест на претседателот Борис Трајковски. Утрово од пред споменикот „Македонија“ во големиот градски парк, десеттина планинари од Струмица, Валандово, Гевгелија, Радовиш и...

Page 1 of 134 1 2 134

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist