понеделник, 26 февруари 2024

Ново Село

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Од Општинската организација на Движењето ЗНАМ За наша Македонија во Струмица ги повикуваат граѓаните со право на глас од струмичкиот регион, односно општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село дека...

На патот од Струмица кон браната Водоча две лица со возило излетале во провалија длабока пет метри, минале без повреди

Турски државјанин залутал меѓу селото Ново Коњарево и граничниот премин со Бугарија, на повик интервенирала граничната полиција

Вчера на бројот 112 стигнал повик за заглавен турски државјанин во пределот меѓу селото Ново Коњарево и граничниот премин со Бугарија. Регионалниот ЦУК Струмица веднаш остварил комуникација со СВР Струмица,...

Во Мокриево традиционално на Василица – „Странчинарски игри 2024“

Во Мокриево традиционално на Василица – „Странчинарски игри 2024“

Традицијата продолжува на Сурва во селото Мокриево, во Подгоријата, се одржаа повторно „Странчинарски игри“. Пред Домот на културата продефилираа десеттина групни маски со поголем број на учесници, а освен од...

АМСМ: Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има на патниот правец Струмица-Ново Село

АМСМ: Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има на патниот правец Струмица-Ново Село

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради магла од 50м до 100м има на патните правци Скопје-Велес и Струмица-Ново Село. Интензитетот...

Намалена видливоста поради магла на патот од Струмица кон Граничен премин „Ново Село“

Намалена видливоста поради магла на патот од Струмица кон Граничен премин „Ново Село“

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно влажни коловози. Појава на магла со видливост до 50 метри има на патот од Струмица кон Граничен премин „Ново...

Новогодишна честитка од градоначалникот на општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов

Новогодишна честитка од градоначалникот на општина Ново Село, Ѓорѓе Божинов

Почитувани сограѓани, Измина уште една година, од една страна многу предизвикувачка, а од друга страна многу важна за општина Ново Село. Направивме многу важни проекти, допревме до скоро секое домаќинство...

Активисти на Здружението „Размислувај различно“ симболично со средби го одбележаа Денот на лицата со попреченост

Активисти на Здружението „Размислувај различно“ симболично со средби го одбележаа Денот на лицата со попреченост

Во пресрет на 3-ти декември, меѓународниот Ден на лицата со попреченост, активисти на Здружението „Размислувај различно“ од Струмица посети неколку општини од југоисточниот регион, односно беа во Струмица, Гевгелија, Василево...

Приведен крадец во Струмица

Двајца струмичани украле стебла марихуана од плантажи за производство на медицински канабис

СВР Струмица информира дека вчера кај место викано „Сушичко стопанство“ на магистралниот пат Ново Село - Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишија од слобода А.А.(33) и...

Во Ново Село по втор пат се одржа „Компиријада“

Во Ново Село по втор пат се одржа „Компиријада“

И годинава Општина Ново Село ја организираше манифестација „Компиријада“, втора по ред, а се одржа денеска на пазарот во Ново Село, под покровителство на Министерството за земјоделство. Целта на ова...

Page 1 of 6 1 2 6

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist