Недела, 2 Април 2023
Утре дел од Старо Добрејци без струја од 10 до 15 часот

Во вторник прекин на електричната енергија во Индустриска зона „Север“ – еве кои фирми 3,5 часа ќе се без електрична енергија

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица за вторник, 4 април најавуваат прекин на електричната енергија од 09:00 до 12:30 часот во Индустриска зона „Север“ – Струмица. Без снабдување со електрична...

На роденденот на Антон Панов ќе биде промовирана неговата книга „Мисли и размислувања“

На роденденот на Антон Панов ќе биде промовирана неговата книга „Мисли и размислувања“

Во организација на НУ Центар за култура „Антон Панов“ Струмица на 13 април (четврток), во 13:00 часот ќе биде промовираната книгата „Мисли и размислувања“ од Антон Панов. Промотори ќе бидат:...

Излезе од печат најновото дело на струмичанецот Иван Котев – „Наведé се с’нце да зајде“

На 7 април Иван Котев ќе ја промовира книгата „Наведе́ се с’нце да зајде“

На 7 април (петок) од 19:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица ќе биде промовирана книгата „Наведе́ се с’нце да зајде“ од македонскиот фолклорист, струмичанецот Иван Котев....

Денеска од 12 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај патот кон селото Сачево

Денеска од 12 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај патот кон селото Сачево

Поради изведување на градежни активности, односно ставање втор слој асфалт, патот кон селото Сачево, денеска (вторник, 28 март) ќе биде затворен за сообраќај во периодот од 12:00 до 16:00 часот....

КОМУНАЛЕЦ: Новите канти за пластика ќе се подигаат од дворовите на домаќинствата

ЈПКД „Комуналец“ Струмица ги известуваат граѓаните дека подигањето на новите канти за пластика и лименки ќе се врши секоја среда. Кантите да се чуват во дворовите, а тимови на комуналното...

МЗШВ: Следат ниски температури – Апелираме за навремено преземање мерки за заштита на овошните насади

МЗШВ: Следат ниски температури – Апелираме за навремено преземање мерки за заштита на овошните насади

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Управата за хидрометеоролошки работи ги информираат земјоделците дека во наредните денови 29 и 30 март (среда и четврток), земјата ќе биде зафатена од...

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist