сабота, 2 март 2024

НАЈАВА

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

На денешен ден, 26 февруари 2004 година, претседателот на Република Македонија, Борис Трајковски, шестчлена делегација и двајца пилоти загинаа при урнувањето на авионот од типот „Кингер“ на 15-километри јужно од Мостар...

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Од Општинската организација на Движењето ЗНАМ За наша Македонија во Струмица ги повикуваат граѓаните со право на глас од струмичкиот регион, односно општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село дека...

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Книжевен портрет на писателот проф. Венко Андоновски

Во Струмица, во прекрасниот амбиент на ресторанот „Ројал Парк“ на 22 февруари – четврток од 19:00 часот ќе се одржи Книжевен портрет на писателот, универзитетскиот професор Венко Андоновски. Повод за...

Промоција на краток документарен филм „Кажи ДА на природата“

Промоција на краток документарен филм „Кажи ДА на природата“

Во организација на Здружението за документирање на природните наследства „Wild Artisans“ од Струмица во среда 21 февруари во 19:00 часот во Младинскиот центар во Струмица ќе биде промовиран краткометражен документарен...

Промоција на Прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Промоција на Прирачник „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство“

Во организација на Здружението „Скај Плус“ од Струмица, на 20 февруари (вторник) во 18:00 часот во Младинскиот центар (зграда на Општина Струмица“ ќе биде промовиран Прирачникот „Како до заштита и...

Манчев: Пукна главната водоводна цевка која носи вода од браната „Иловица“ до Филтер станицата

Во прекин е водоснабдувањето на дел од улицата „Крушевска Република“

Од ЈПКД „Комуналец“ утрово информираат дека е настанат дефект на водоводната мрежа на дел од улицата „Крушевска Република“ во градот Струмица. Во моментот без водоснабдување се корисниците на оваа улица,...

Два часа прекин на електричната енергија во Индустриска зона Василево

Утре прекин на електричната енергија во општината Василево

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 14 февруари) од 11:00 до 15:00 часот ќе има прекин не електричната енергија во општината Василево, односно без електрична енергија...

Page 1 of 20 1 2 20

ТОП ВЕСТИ

фотоархива

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist