сабота, 30 септември 2023
10 години Алмак – најдобрите роденденски зделки досега!

10 години Алмак – најдобрите роденденски зделки досега!

Алмак слави една деценија постоење! 10 години од отворањето на нашиот прв продажен салон во Струмица. 10 години ви помагаме да ги претворите живеалиштата во домови. 10 години поставуваме трендови во внатрешниот дизајн....

Учениците од ПОУ „Св. Климент Охридски“ во Ново Село добија донација – пакети со училишен прибор

Учениците од ПОУ „Св. Климент Охридски“ во Ново Село добија донација – пакети со училишен прибор

Фондацијата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“ реализираше уште едно донаторство од хуманитарен карактер. Деновиве сите ученици од Посебното основно училиште „Св. Климент Охридски“ во Ново Село добија пакети со...

Денеска е Рождество на пресвета Богородица – Мала Богородица

Денеска е Рождество на пресвета Богородица – Мала Богородица

Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници сепак тој почнал да се празнува многу...

Васил Гарванлиев синоќа одржа концерт во Куршумли Ан во Скопје, утре и во Струмица

Васил Гарванлиев синоќа одржа концерт во Куршумли Ан во Скопје, утре и во Струмица

Струмичанецот Васил Гарванлиев синоќа го одржа концертот во Скопје во прекрасниот амбиент на Куршумли Ан, во Старата чаршија. Уникатна концертна вечер како вистинска магија, перформанс со пеење, танцување, свирење, глума...

Васил Гарванлиев во четврток, во Струмица ќе го промовира својот нов албум

Васил Гарванлиев во четврток, во Струмица ќе го промовира својот нов албум

Во четврток, 14 септември од 20:00 часот во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, струмичанецот Васил Гарванлиев ќе одржи концерт – промоција на својот најнов албум насловен „Васил“. Албумот/концертот...

ВИДЕО: „Стихири“ ја снимија својата прва песна насловена „Климентова песна“

ВИДЕО: „Стихири“ ја снимија својата прва песна насловена „Климентова песна“

Вокално-инструменталниот состав „Стихири“ од Струмица денеска ја објавија својата прва авторската песна насловена „Климентова песна“ со видео запис. Песната е работена по текст на Лука Митев, музика Огнен Златанов, а...

Get EXITed спектаклот во Струмица – Повеќе од 20.000 фанови танцуваа до утрото

Get EXITed спектаклот во Струмица – Повеќе од 20.000 фанови танцуваа до утрото

Долгоочекуваното, второ по ред издание на „Get EXITed“ настанот во Струмица, во организација на ЕГЗИТ тимот синоќа на посетителите во струмичкиот Градски парк им приреди спектакл за паметење! Повеќе од...

Младоженци за свадбата си добиле подарок инстант лозови, меѓу нив и една добитна со автомобил Hyundai Bayon

Младоженци за свадбата си добиле подарок инстант лозови, меѓу нив и една добитна со автомобил Hyundai Bayon

Младенците Невенка и Мартин Стојчеви од село Сарај, струмичко, својата венчавка ја прославиле на 14 август во ресторан „Монализа“ во Радово. Само неколку дена пред нив славеле и за венчавката...

Струмичанец си доби стан во Скопје – Премијата на Типстер Куп сезоната 2022/2023

Струмичанец си доби стан во Скопје – Премијата на Типстер Куп сезоната 2022/2023

Премијата на Типстер Куп сезоната 2022/2023 – станот во Џевахир Скај Сити, ја освои Владимир Трајчев од Струмица. Трајчев до највредната награда стигна благодарение на еден фeноменален тикет уплатен пред...

Page 1 of 7 1 2 7

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist