понеделник, 26 февруари 2024

Босилово

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Движењето ЗНАМ ги повикуваат граѓаните од струмичкиот регион со својот потпис да ја поддржат кандидатурата на Максим Димитриевски

Од Општинската организација на Движењето ЗНАМ За наша Македонија во Струмица ги повикуваат граѓаните со право на глас од струмичкиот регион, односно општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село дека...

ЦУК: Пожарникарите на Струмица интервенирале на запалена ниска вегетација

ЦУК: Пожарникарите на Струмица интервенирале на запалена ниска вегетација

Од Регионалниот Центар за управување со кризи Струмица информираат дека пожарникарите од ТППЕ Струмица, вчера од 14:55 до 16:20 часот, со 1 ПП возило и 3 пожарникари интервенирале на запалена...

Дефектот на водоводната мрежа од браната „Иловица“ е саниран – до вечерва нормализирање на водоснабдувањето

Дефектот на водоводната мрежа од браната „Иловица“ е саниран – до вечерва нормализирање на водоснабдувањето

Главната водоводна цевка која носи вода од браната „Иловица“ кон Филтер станицата „Иловица“ е санирана, откако во петокот вечерта во еден дел од мрежата се оштетила. Манчев: Пукна главната водоводна...

Манчев: Пукна главната водоводна цевка која носи вода од браната „Иловица“ до Филтер станицата

Манчев: Пукна главната водоводна цевка која носи вода од браната „Иловица“ до Филтер станицата

Доцна вечерва градоначалникот на општина Босилово, Ристо Манчев информира дека пукна главната водоводна цевка која носи вода од браната „Иловица“ до Филтер станицата „Иловица“. „Се работи за дефект со кој...

Министерот Спасовски заедно со началникот на СВР Струмица Арапов присуствува на света архиерејска Литургија во Радово

Министерот Спасовски заедно со началникот на СВР Струмица Арапов присуствува на света архиерејска Литургија во Радово

На вториот ден од Божиќ, кога Црквата литургиски сиспомнува на Соборот на Пресвета Богородица и Светото семејството, Неговото Високопреосвештенство монсињор д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх,...

Во Босилово за прв пат се организира Бадникарска поворка, во Штука коледарчиња собраа 14.000 денари за лекување на Дениса Стоева

Во Босилово за прв пат се организира Бадникарска поворка, во Штука коледарчиња собраа 14.000 денари за лекување на Дениса Стоева

Денеска на ден пред големиот Христијански празник – Божиќ, кога во многу градови и села се организираат веќе традиционални Бадникарски поворки, во општина Босилово, односно во селата Босилово и Штука...

Новогодишна честитка од градоначалникот на општина Босилово, Ристо Манчев

Новогодишна честитка од градоначалникот на општина Босилово, Ристо Манчев

Почитувани граѓани, Вие и јас знаеме дека општина Босилово може да биде многу подобро место за живеење. Затоа, заеднички секојдневно се трудиме да ставиме макар едно камче во мозаикот наречен...

Приведен крадец во Струмица

Исчезната е 37-годишна жена од Иловица

СВР Струмица информира дека вчера во Полициската станица Струмица, Н.Г.(37) од село Иловица, струмичко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Н.Г.(37). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Page 1 of 9 1 2 9

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist