Недела, 2 Април 2023

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

ВЕСТИ од Македонија

НАЈАВА

Уапсена 21-годишна струмичанка – со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од двајца малолетници

СВР Струмица информира дека вчера е лишена од слобода 21-годишна девојка од струмичко, бидејќи е осомничена дека на забава во јануари годинава, со...

Утре дел од Старо Добрејци без струја од 10 до 15 часот

Во вторник прекин на електричната енергија во Индустриска зона „Север“ – еве кои фирми 3,5 часа ќе се без електрична енергија

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица за вторник, 4 април најавуваат прекин на електричната енергија од 09:00 до 12:30 часот во Индустриска зона...

Во „Европската куќа“ во Струмица отворена мултимедијалната изложба „Стаклена соба

Во „Европската куќа“ во Струмица отворена мултимедијалната изложба „Стаклена соба

„Европска куќа“ Струмица во следните два месеци ќе биде домаќин на мултимедијалната изложба „Стаклена соба - Погрешни информации и манипулации на интернет“. Изложбата...

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist