сабота, 2 март 2024

ТОП ВЕСТИ

ВЕБ БИЛБОРД

НАЈАВА

Министерот Бочварски е во Струмица, со градоначалникот Костадинов на увид на инфраструктурни проекти кои се реализираат

Министерот Бочварски е во Струмица, со градоначалникот Костадинов на увид на инфраструктурни проекти кои се реализираат

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски е во работна посета на општина Струмица. Заедно со неговиот домаќин, градоначалникот Костадин Костадинов беа на...

ВИДЕО: Како се краде штотуку засадено дрвце на новоизградениот затворен порој во Струмица

ВИДЕО: Како се краде штотуку засадено дрвце на новоизградениот затворен порој во Струмица

Екипи на ЈПКД „Комуналец“ Струмица започнаа хортикултурно да го уредуваат покриениот порој „Крушевска Република“ во Струмица. Само што почнаа да засадуваат млади зимзелени...

Струмичани ја чествуваа 20-годишнината од загинувањето на својот сограѓанин – претседателот Борис Трајковски

Струмичани ја чествуваа 20-годишнината од загинувањето на својот сограѓанин – претседателот Борис Трајковски

Пред споменикот „Македонија“ во големиот градски парк во Струмица се одржа чествување на ликот и делото на вториот македонски претседател на Република Македонија,...

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

Денеска е 20-годишнината од трагичната смрт на претседателот Борис Трајковски

На денешен ден, 26 февруари 2004 година, претседателот на Република Македонија, Борис Трајковски, шестчлена делегација и двајца пилоти загинаа при урнувањето на авионот од...

ФЕЈСБУК статус

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist