СтрумицаНет >
  • 24 часа
  • 7 дена
  • 14 дена
СДСМ: Деновиве сме сведоци на невидено тероризирање врз граѓани
Апр 23 2014

СДСМ: Деновиве сме сведоци на...

Од Општинската организација на СДСМ во Струмица обвинуваат дека власта врши невидени притисоци и закани врз населението. Еве што...
Пишев: Заев не најде време и трошка доблест да одговори за редица прашања
Апр 23 2014

Пишев: Заев не најде време и трошка...

Васил Пишев, кандидат за пратеник во ИЕ-4 од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвини за доделување тендери од општина Струмица...
Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Даскаловски
Апр 23 2014

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес...

Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со писмена реакција на Денешната прес конференција на кандидатот за пратеник од СДСМ, Марјан...
Даскаловски за мерките на СДСМ за децентрализацијата
Апр 23 2014

Даскаловски за мерките на СДСМ за...

Кандидатот за пратеник во ИЕ-4 од СДСМ, Марјан Даскаловски на денешната прес конференција претстави дел од мерките, кои СДСМ ќе ги...
Жителите од „Ѓорги Трајков“ и „Бетовенова“ без вода до 15 часот
Апр 23 2014

Жителите од „Ѓорги Трајков“ и...

Од 10:00 до 15:00 часот без вода за пиење ќе останата жителите кои живеат на улиците „Ѓорги Трајков“ и „Бетовенова“

Веб Билборд

Видео Галерија

Политика

Вторник, Апр 22 2014 0 comment
Фудбалерите на „Вами Пром“
Најдобра беше екипата на „Вами Пром“ од Василево која во финалето на пенали го совлада тимот на „Пинки Тошка“
Четврток, Апр 03 2014 0 comment
Крводарителска акција во Босилово
Во акцијата традиционално крв даруваше и градоначалникот на општина Босилово, Љупчо Колев
Недела, Фев 09 2014 0 comment
Новоселецот Костадин Мартинов со
Минатата година истрачал пет маратони, но најдраг му бил оној во САД од Минеаполис до Сент Паул во должина од 42,2 километри
Среда, Апр 23 2014 0 comment
Жителите од „Ѓорги Трајков“ и
Од 10:00 до 15:00 часот без вода за пиење ќе останата жителите кои живеат на улиците „Ѓорги Трајков“ и „Бетовенова“

 

Најава

Погледнете каде денеска ќе има прекин

Во периодотод 10:00 до 12:00 часот без снабдување со електрична енергија ќе останат

Избор на уредникот