Видео

Познатата поетеса и сликарка со телесен хендикеп,…
Во Центарот за култура „Антон Панов“ во…
Синоќа во фоајето на Центарот за култура…
Вечерва околу 21:00 часот Благодатниот оган од…
По подолго време поп-пејачката Александра Јанева се…
Проектот со македонска музика, популарни рефрени во…
Убавина од маски направена од карневалџиите од…

ВИДЕО: Маскенбал 2018

Февруари 17, 2018
Маскенбалот е загревање за главната карневалска вечер,…
Традиционално и оваа година, ден пред карневалот…
Кик боксерот Пепи Велков е спортист на…
„Вербата, човечноста, љубовта, милосрдието, хуманоста и сите…
Струмичани денеска им се поклонуваа на своите…

#СоСрцеЗаСекојаЕдна

Декември 08, 2017
Зорица Заева: „Насилството врз жените и девојчињата…
Уметничка програма - Перформанс по повод 3-ти…