Вести

Дрвото, при паѓањето го оштетило „паното“, со…
Денеска им беше оддадена почит на загинатите…
Многу постари струмичани и сега сведочат дека…
За семејството Митеви од струмичко Пиперево, сета…
Со овие зборови православните верници денес си…
Предходно во просторијата за дневен престој во…
Семејството Пишеви, во името на Здружението „Граѓаните…
Да го примиме овој ден Божиќ во…
Пакетчињата ги поделија претседателката на Унија на…
Божиќна честитка од градоначалникот од градоначалникот на…
Православните христијани денеска го слават Бадник, ден…
Заедно покрај огнот си ја честитаа Новата…
Гордана Пишева од Здружението „Граѓаните пред се“,…
Околу стотина пакетчиња беа поделени на деца…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.С.…
Обичајот на бадниковото гранче е препознатлив обичај…
Талентот на струмичанецот Трајче Ѓоргиев блесна во…
Посмртните останки на Ѓорги Шаламанов - Џони…
Годинашниот концерт младите го посветуваат на три…
Утринава во Струмица минималната температура изнесувала -10…