Вести

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“, во…
Струмица беше домаќин на 4-тата Олимпијада на…
Синоќа во 03:30 часот во казино во…
Да се одзема концесијата на „Еуромакс Ресоурцес“…
Општина Струмица од синоќа почна со спроведувањето…
Фудбалери, кошаркари, ракометари, одбојкари, тенисери, професори, ученици,…
Млади истражувачи од Романија, Црна Гора, Србија,…
СВР Струмица информира дека вчера околу 12:00…
ЈЗУ „Општа Болница“ Струмица купи нов современ…
Еколошките здруженија „Здрава Котлина“ и „Еко Долина“…
Тековниот буџет на општина Струмица е намален…
Маж и жена се повредени денеска напладне…
Завршува рехабилитацијата на транзитната делница од регионалниот…
Во рамките на програмата Форуми во заедницата,…