Вести

Утре (вторник), од 10:00 до 14:00 часот…
Граѓаните од населените места Сачево, Муртино, Просениково…
Утрово околу 9 часот на „транзитниот“ пат…
Шест кражби имало во оваа седмица, а…
Пожарникарите гаснеле оџаци, куќа, возило, но и…
Ќе има повремен локален дожд кој во…
Бензинската станица „GamaOil“, која работи по лиценца…
При преглед на автомобилот во багажниот простор…
Струмичанец во алкохолизирана состојба дивеел пред Центарот…
Во Месните канцеларии во Сачево и Муртино…

Почина Илчо Колев!

Јануари 25, 2015
Претседателот на Советот на општина Василево, Илчо…
Инаку овој проект финансиски е поддржан од…
Жители од поплавените места револтирани, затоа што…
Општина Струмица со сите ресурси во служба…
Над 100 барања за проценка на штетите…
Од Регионалниот Центар за управување со кризи…
По првиот ударен бран вечерва околу 22…
Од поплавените куќи и дворови жителите на…
Ристо Секулов, овластен инспектор за спорт, вели…
Невреме со обилни врнежи од дожд, проследено…
Во Струмичкиот регион врнежите ќе бидат пообилни…