Вести

Деновиве екипи за ЈПКД „Огражден“ од Босилово
Вкупната должина на ископот на атмосферскиот канал…
Деновиве во работна посета на општина Босилово
Поради дефект на водоводната цевка денеска (среда…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Општина Струмица е на прво место по…
Денеска се работеше на крстосницата на улицата…
Денешната ждребка во Ракометната Федерација на Македонија…
Симболично, пред професорите и вработените беше промовирана…
Струмичкиот народен театар во среда од 20…
Денеска најмалите ученици, првачиња од ООУ „Сандо…
Кај првопријавениот била пронајдена банкнота во апоени…
Ракометарите на „Струмица Зомимак-М, оваа сезона се…
Настабилно време во јужните и источните делови…
Во изминатата недела на подрачјето што го…
Со гитарата в рака, со песна, пред…
За одбојкарките на „Работнички“ ова е прв…
Со оваа голема победа струмичани најавуваат дека…
Денеска Василево и спортската сала „Гоце Делчев“…
До 2014-та година, само 1% од средствата…