Вести

Утрово во 07:00 часот во Струмица се…
Утре (четврток, 12 февруари), во периодот од…
Општина Струмица денеска го промовираше првиот веб…
Група граѓани од Струмица, предводени од д-р…
Никола Маџиров, е добитник на меѓународната поетска…
Во пресрет на Задушница, која е во…
Без електрична енергија ќе останат компаниите во…
Утрово околу 9 часот, по австралиско време,…
Сите заедно да и помогнеме на малата…
Во својата проповед епископот Стојанов говореше за…
Деновиве од печат излезе најновата книга на…
Во почетокот на февруари во 1904-та година…
Кризниот штаб од Струмичкиот регион со заменик…
Утринската температура најниска ќе биде во среда…
Претседателот на Синдикатот на земјоделците го повикаа…
Од 10:00 до 14:00 часот без снабдување…
Денеска во периодот од 07:00 до 19:00…
На 20-тина семејства од Моноспитово им беа…
Дефектот беше на мостот помеѓу селата Банско…
Расчистувањето на каналите и санирањето на дефектите,…
Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и…