Вести

По првиот ударен бран вечерва околу 22…
Од поплавените куќи и дворови жителите на…
Ристо Секулов, овластен инспектор за спорт, вели…
Невреме со обилни врнежи од дожд, проследено…
Во Струмичкиот регион врнежите ќе бидат пообилни…
Утре од 10:00 до 14:00 часот без…
Возачите и на двете возила се здобиле…
Целта на нашето денешно обраќање до јавноста…
Во рамките на овие зафати, дотраената дрвена…
Училниците во Струмичките училишта и денеска се…
На 6-от Меѓународен карневал „Старчевата“ во Разлог,…
Михаило Шејкероски – Шани е ново име…
Тротоарот е широк два метра, а вкупната…
Денеска се навршуваат 72 години од убиството…
Денеска се чистеше каналот што ги поврзува…
Утре без струја улиците: „Ѓорги Василев“, „Ката…
Директорите на основните и средните училиште во…
Општина Струмица ги обезбеди сите услови за…
Во сите девет основни и трите средни…
Дел од Македонците овој ден го празнуваат…
Митрополитот Струмички г. Наум изврши Голем Богојавленски…