Вести

Македонскиот фудбалски интернационалец Горан Попов, се враќа…
Одбојкарите на „Сушево“ го надиграа шампионот со…
Екипата на „Струмица Зомимак-М“ оствари убедлива победа…
Оваа активност се реализираше во рамките на…
Струмичанецот Дејан Илиев продолжува да го брани…
Актуелниот шампион на Македонија во одбојка, ОК…
Погледнете каде денеска ќе има прекин на…
Во спортската сала на СОУ „Никола Карев“,…
Во организација на Форумот на жени при…
Денеска од 14:00 до 16:00 часот, без…
Јанко Киров, по неговото првенче „Изгубена љубов“,…
Ракометарите на Струмица Зомимак-М во сабота на…
Станува збор за првенство во кое ќе…
Утре (четврток, 5 март), во периодот од…
Убедлива победа со дури 62-поени разлика остварија…
Наставниот кадар при Центарот за странски јазици…
Во селото Седларци, општина Василево, денеска се…
Кратко траеше одисејата на американскиот интернационалец Кили…
Реализирани работилници за следење на работата и…
Со ова општина Струмица придонесува во надминувањето…