Вести

Преку заедничка акција на сите заинтересирани граѓани…
Градоначалникот Заев: Добредојдовте на еден од најдобрите…
Детски карневал кој треба да започне во…
Денеска е големиот христијански празник Велики поклади…
Дописникот на Канал 5 телевизија од Струмичкиот…
ФОТОГАЛЕРИЈА од Струмичкиот Маскенбал 2015 во хотел…
Брачниот пар Гоце и Васка Терзиеви од…
Денешниот ден е во знакот на последните…
На средбата се разговараше за досегашната соработка,…
Почна поставувањето на вештачката трева на помошното…
„Концерт под маски“, посветен за струмичката публика,…
Светски познатиот трубач од Струмица, Џамбо Агушев,…
Денеска (петок, 20 февруари), во периодот од…
Студијата е подготвена во рамките на проектот…
Во библиотеката „Благој Јанков Мучето“, денеска беа…
На концертот ќе учествуваа околу 120 ученици…
По оваа, друг полициски службеник од службениот…
Познатиот струмички бизнисмен, Славчо Пинда, е новиот…
Струмички анонимоси, кралеви, принцези, црвенкапа, буба мара,…
Улиците „Цар Самоил“, „Дрварска“, „Тиверија“, „Александар Македонски“…
Општина Струмица спроведе истражување за успехот на…