Вести

Вечерва околу 22:15 часот на раскрсницата кај…
Карневалскиот одбор и струмичани, не ја напуштаат…
За време на одржување на главната карневалска…
Маската „Божествена комедија“ на Здружението „Ѕвезден град“…
Центарот на заедницата на општина Струмица организира…
ВИДЕО: Трајче Ѓоргиев - откритие на годината…
Преку заедничка акција на сите заинтересирани граѓани…
Градоначалникот Заев: Добредојдовте на еден од најдобрите…
Детски карневал кој треба да започне во…
Денеска е големиот христијански празник Велики поклади…
Дописникот на Канал 5 телевизија од Струмичкиот…
ФОТОГАЛЕРИЈА од Струмичкиот Маскенбал 2015 во хотел…
Брачниот пар Гоце и Васка Терзиеви од…
Денешниот ден е во знакот на последните…
На средбата се разговараше за досегашната соработка,…
Почна поставувањето на вештачката трева на помошното…
„Концерт под маски“, посветен за струмичката публика,…
Светски познатиот трубач од Струмица, Џамбо Агушев,…
Денеска (петок, 20 февруари), во периодот од…
Студијата е подготвена во рамките на проектот…
Во библиотеката „Благој Јанков Мучето“, денеска беа…