Вести

Екипи на ЈПКД „Комуналец“ работат на отстранување…
Попладнево во Радовиш струмичките „рисови“ ги надиграа…
Честитајќи ви го 7-от роденден, ви посакувам…
Младите вечерва од 21 часот на „младински…
Вчера од дома во непознат правец се…
Одбојкарите на Струмица остануваат на лидерската позиција…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Гасоводната мрежа од првиот системски гасифициран град…
Струмица Зомимак-М веќе обезбеди пласман и како…
За жал синоќа хуманоста не дојде до…
Деновиве се пресметува колку осигуреници поднеле лажни…
Се работи за љубовна приказна зачинета со…
Кошаркарите на „Карпош Соколи“ ги декласираа кошаркарите…
Велосипедската поворка стартуваше од основното „Никола Вапцаров“,…
Во Добрејци асфалтирана е улица со површина…
Дајте ни луѓе работилници, лаборатории, веродостојни книги…
Трговскиот центар „Глобал“ без струја од 6:30…
Денеска имавме можност да видиме како црниот…
Поплавите во јануари годинава на територијата на…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираа дека прекинот на…
Во моментот започнаа со тренинг десеттина деца,…