Вести

Синоќа околу 21:30 часот, во центарот на…
Кадетите на Одбојкарскиот клуб „Струмица“ се прваци…
Ученикот Димитар Џорлев од VII одделение од…
„Кумуваше“ Ленче Кукиќ која прво ја повика…
Се поставуваат рабници на сите главни и…
Утрово до 8 часот во Струмица наврнале…
Секретарот на општина Струмица, Кирил Парталов, денеска…
Како што објави ТВ ВИС, Миловановиќ синоќа…
Но, светската историја не памети еден премиер…
Делегацијата од Измир беше составена од ученици…
Околу 1500 нови работни места во Струмичкиот…
Градоначалникот Заев оствари средба со делегација од…
Пред половина час на раскрсницата кај силосите…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Целта на оваа работилница е приближување на…
Матурантите од СОУ „Димитар Влахов“, кои утревечер…
Трајче Ѓоргиев преку средното приватно училиште „Јахја…
ЈПКД „Комуналец“ денеска ја средува трим патеката…
„Остала си увијек иста“ од Мишо Ковач,…