Вести

Е.С. (30) од дојранското село Николиќ, со…
Во рамките на Саемот на книгата, кој…
Вработените во работната единица „Чистота“ при ЈПКД…
Поради отстранување на дефект на водоводна линија…
Утревечер, со почеток во 19:00 часот во…
На завршниот турнир во Битола, девојките на…
Денеска на фудбалските терени на ФФМ, во…
Кадетите и младинците на ФК „Академија Пандев“…
Ќе има летниковци, патеки со бекатон плочки,…
Учениците и вработените во ООУ „Маршал Тито“…
Претставници на жителите од селото, на општината…
Со музика, проекции и разговори, ЦИВИЛ ќе…
Стотина земјоделски трактори, денеска околу 14 часот,…
На синоќешната академија беше изведена богата програма…
Во проповедта на верниот народ свештениците им…
И вечерва беа прочитани барања, потенцирајќи дека…
Од силината на ударот, кој бил старотен,…
Од денеска па се до 29-ти мај,…