Вести

Екипи на ЈПКД „Комуналец“ работат на отстранување…
Пратеникот во Собранието на Република Македонија, Васил…
Верниците од муслиманската веросиповед денеска го слават…
Никола Маџиров ќе чита на отворањето на…
Неизвесна борба на вечерашниот натпревар од СЕХА…
Општина Струмица изработува нова Стратегија за локален…
Ѓоргиев: Општина Струмица комплетно ги заврши своите…
На овој простор се поставени 10 нови…
Во текот на овој месец по кратка…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека поради…
Во текот на вчерашниот ден променети се…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Ако не сте биле во живо да…
По тешкиот пораз што го претрпе на…
Од Општина Струмица со реакција на денешната…
Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина…
Во наредниве денови граѓанските здруженија од општина…
Поради врнежите од дожд, денеска не се…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Прекинот на водата за пиење се очекува…
Денешната 31-ва седница на Советот на општина…