Вести

Промотори на книгата ќе бидат проф. д-р.…
Учениците од ОМУ „Боро Џони“ постигнаа огромен…
Во Банско заврши тампонирањето на четири улици…
Трибината ја отвори новиот претседател на младинскиот…
Во периодот од 30 ноември до 6…
Ова не е прв отстрел на покрупен…
Со ова победа струмичани се зацврстија на…
Градоначалникот Заев и здруженијата на лицата со…
На денешен ден пред четири години, Македонија…
Екипата на ФК Академија Пандев, која ќе…
Со 70 поени, граѓаните приоритет дадоа за…
Водечкиот хинди дневен весник во Индија, „Џансата“…
Изложбата налик на познатите уметнички светски центри,…
Денеска во посета на општина Струмица, престојуваше…
На хуманитарната изложба беа претставени креации од…
Струмичанецот е префрлен во струмичката болница и…
Од 09:15 до 15:00 часот, Свидовица, Куклиш,…
И од Општинската организација на СДСМ во…
ФОТО/ВИДЕО: Се поставува Новогодишната елка на Струмичкиот…
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, по…
Од Општина Струмица со писмена реакција на…