Вести

Струмица победник во регионалниот натпревар по сообраќај…
На деновите на жалост, знамето на Република…
Струмица се солидаризира со трагично загинатите лица…
Toj денеска донираше спортска опрема во вредност…
Денеска во Струмица се одбележа Денот на…
Учесниците во маршот го искажаа својот револт…
Општина Струмица, ЕУ инфо точка Струмица и…
Во конкуренција од над 20 студенти од…
Според информациите протестниот марш ќе започне во…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираа дека прекинот ќе…
Ѓорги тргна по стапките на својот постар…
По повод Денот на македонската полиција, во…
Советниците од ВМРО-ДПМНЕ реагираа за неприсуството на…
На почетокот од седницата, претседателот на Советот,…
И струмичани од денеска се приклучија на…
Малата сала каде младите брачни парови склучуваа…
Од ЕВН Македонија КЕЦ Струмица информираат дека…
По вчерашните и денешните протести во Скопје,…
За сите љубители на ракометот овој натпревар…
На 8 мај од 20 часот, во…