Вести

Струмица денеска празнува и го чествуваше Денот…
Утринава се одржа Архиерејска Златоустова литургија, на…

СТРУМИЦА ПРАЗНУВА!

Декември 11, 2015
Денеска струмичани го слават Денот на заштитниците…
Во пресрет на патронот на градот Струмица,…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Покрај големата елка на плоштадот „Гоце Делчев“,…
Судскиот совет на Република Македонија на денешната…
Струмица ќе го чествува Денот на заштитниците…
Македонија и македонскиот народ денеска го чествува…
Промотори на книгата ќе бидат проф. д-р.…
Учениците од ОМУ „Боро Џони“ постигнаа огромен…
Во Банско заврши тампонирањето на четири улици…
Трибината ја отвори новиот претседател на младинскиот…
Во периодот од 30 ноември до 6…
Ова не е прв отстрел на покрупен…
Со ова победа струмичани се зацврстија на…
Градоначалникот Заев и здруженијата на лицата со…
На денешен ден пред четири години, Македонија…
Екипата на ФК Академија Пандев, која ќе…
Со 70 поени, граѓаните приоритет дадоа за…
Водечкиот хинди дневен весник во Индија, „Џансата“…