Вести

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ реагираа за неприсуството на…
На почетокот од седницата, претседателот на Советот,…
И струмичани од денеска се приклучија на…
Малата сала каде младите брачни парови склучуваа…
Од ЕВН Македонија КЕЦ Струмица информираат дека…
По вчерашните и денешните протести во Скопје,…
За сите љубители на ракометот овој натпревар…
На 8 мај од 20 часот, во…
Од таму додаваат дека се потребни се…
Ова награда учениците ја добија за проектот…
Граѓанското здружение „Струма“ од Струмица, традиционално на…
Коњот Сречко на Џоко Цветков од Василево
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Синоќа, во населеното место Едрениково, во организација…
Денеска православните верници го празнуваат празникот на…
По повод празникот Свети Великомаченик Георгиј Победоносец…
Денеска во пресрет на празникот Ѓурѓовден, над…