Вести

Директорката на „Паркиралишта Струмица“, Верица Узунова, информираше…
Во кампот на незадоволните граѓани во малиот…
Како што дознава Радио СтрумицаНет, вчера на…
Балдовалиев денеска за овој бугарски фудбалски клуб…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
За прв претседател е избран долгогодишниот спортски…
Претседателот на Советот, Јосиф Христов, им ги…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
На Конференцијата учествуваа и делегации на Националните…
ЈПКД „Комуналец“ ги почна активностите за поставување…
ВМРО-ДПМНЕ и денеска побара оставка од градоначалникот…
Станува збор за модерен систем за наводнување…
Стихозбирката на Јанко Киров ја промовираше неговата…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Свадбената церемонија, односно судбоносното „ДА“ пред матичар,…
Полицајци и родители синоќа патролираа низ најпосетуваните…
Станува збор за 31-годишниот И.Х., а според…
20-годишното момче Г.Т. од Струмица, кое утринава…
Утрово дворот на основното училиште „Никола Вапцаров“…