Вести

Во периодот од 21 до 27 март…
„Комуналец“ со апел до граѓаните: Не создавајте…
Директорот на Струмичкиот народен театар, Драган Маџиров…
Преку низа анегдотско-хумористични случки во оваа книга…
Димитар Бајрактаров го освои првото место на…
Изработувањето на производите на „НИПРОМ“ се според…
Католиците денеска го слават најголемиот христијански празник…
Стрелци на голови за „Академија Пандев“ беа…
По повод светскиот Ден на театарот, 27-ми…
Денеска е 27-ми март, светскиот Ден на…
Во спортската сала „Парк“ во Струмица, пред…
Откачи се од FB, закачи се во…
Од вчера на „YouTube“ е поставен видео…
„Академија Пандев“ засега е на првото место,…
Март е месец кога се одбележува Франкофонијата,…
Почна реализацијата на проектот „Да, и девојките…
На работниот состанок се разгледуваа постоечкиот ЛЕАП…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Во незгодата сопатникот од „југото“ Љ.Т. (59)…
Вечерва неговите колеги, одбојкарите на „Струмица“, пред…
Во Струмица се одржи „Отворен ден“ со…