Вести

Градоначалникот Заев и здруженијата на лицата со…
На денешен ден пред четири години, Македонија…
Екипата на ФК Академија Пандев, која ќе…
Со 70 поени, граѓаните приоритет дадоа за…
Водечкиот хинди дневен весник во Индија, „Џансата“…
Изложбата налик на познатите уметнички светски центри,…
Денеска во посета на општина Струмица, престојуваше…
На хуманитарната изложба беа претставени креации од…
Струмичанецот е префрлен во струмичката болница и…
Од 09:15 до 15:00 часот, Свидовица, Куклиш,…
И од Општинската организација на СДСМ во…
ФОТО/ВИДЕО: Се поставува Новогодишната елка на Струмичкиот…
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, по…
Од Општина Струмица со писмена реакција на…
Спасов вели дека минатата година доставиле околу…
Присутните гости на изложбата, за симболична сума,…
Претседателот на струмичката Унија на млади сили,…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Работно беше и во средните училишта, се…
Во пресрет на 3-ти декември - Меѓународниот…
Денеска околу 17:20 часот на улицата „Младинска“…