Вести

Божиќ или Божик е денот на христовото…
Нека овој празник не соедини за да…
Трајче ни ја потврди оваа информација најавувајќи…
Тие на повеќе локации во градот ги…
Вечерва во Домот на АРМ во Струмица
Честитка од градоначалникот на општина Струмица, Зоран…
Православните христијани денеска го слават Бадник, ден…
Од Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“,…
Заради обврските тој не можеше да присуствува…
Хуманоста на младите од Младинскиот Совет на…
Утрово во Струмица, како и во повеќе…
Струмичката полиција го приведе 18-годишниот И.С. од…
Во западните делови на места се очекува…
Меѓу општинското партиско раководство, членовите и симпатизерите…
Според информациите од Струмичката болница, возачот и…
Заев: Во буџетот за 2016 година се…
Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во…
Посмртните останки на Димитров ќе бидат изложени…
Честитајќи им ја Новата година, градоначалникот Заев…
Градоначалникот на општина Струмица, Зоран Заев, традиционално,…
За Радио СтрумицаНет од таму информираат дека…