Вести

Младите од струмичкото село Банско бараат воведување…
Денеска е денот на општина Босилово. Денеска…
Денеска ОВР Кавадарци до Основно јавно обвинителство…
СВР Струмица до Основното јавно обвинителство во …
Се уште е лоша состојбата со коронавирусот…
Струмичката полиција информира дека девојката В.Б. (20)…
Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на…
Градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков денеска…
„Денеска целиот свет, под покровителство на Светската…
Градежните активности за реконструкција на отвореното спортско…
„Oд утре на сила стапуваат нови рестриктивни…
Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во…
Денеска во раните утрински часови, околу 03:40…
Од Министерството за здравство информираат дека во…
Во Струмица денеска пристигнаа 600 дози вакцини…